Czym są kamertony 

Kamerton (diapazon) początkowo był to przyrząd służący do strojenia instrumentów muzycznych. Poza podstawowym, muzycznym zastosowaniem, kamerton (głównie widełkowy) używany był jako źródło dźwięku prostego (tonu) w nauce i technice. W tej funkcji stosowany jest obecnie głównie w laboratoriach dydaktycznych. Kamertony na podstawie najnowszych badań i doświadczeń mogą być także używane w medycynie naturalnej.

Za pomocą kamertonów terapeuta generuje określone tony i kieruje falę dźwiękową bezpośrednio na ciało człowieka. Kamertony są całkowicie bezpiecznymi narzędziami terapeutycznymi, wykonane z wysokiej jakości aluminium z domieszką magnezu i innych pierwiastków, strojone w temperaturze 21 stopni Celsjusza.


Jak działają kamertony

Działanie terapeutyczne kamertonów to emanujący z nich dźwięk, który dociera wprost do rozstrojonego organu i poprzez działanie wibracją o określonej, naukowo odkrytej częstotliwości zestraja go z tą częstotliwością, przywracając tym samym do równowagi. Każda komórka to rodzaj membrany poprzez którą, dźwięk rozchodzi się po mięśniach i powięziach będących swoistymi strunami. Ponieważ ciało ludzkie składa się w większości z wody, która doskonale przewodzi falę dźwiękową, wibracja dźwięku oddziałuje na cały organizm. Dźwięk ma doskonałe działanie oczyszczające i mobilizujące siły obronne organizmu, dlatego też kamertony są tak skuteczne w leczeniu i wspomaganiu powrotu do zdrowia.

Terapia dźwiękiem o dostosowanej indywidualnie częstotliwości usprawnia krążenie krwi, pomaga w wielu schorzeniach w tym m.in. układu pokarmowego i oddechowego, depresji, przewlekłych bólach głowy, kręgosłupa i kończyn, alergiach, problemach skóry i włosów. Wspomaga także kościec, potrafi oddziaływać bardzo silnie na niższe kręgi lędźwiowe, kość krzyżową i guziczną, rozluźnia wiązadła krzyżowe. Szczególnie polecana w niwelowaniu dolegliwości o podłożu psycho - emocjonalnym między innymi: w stanach przemęczenia, zaburzenia snu, nerwicy, stanów lękowych.

Sesja terapeutyczna kamertonami zwykle wykonywana jest w pozycji leżącej, ułatwiającej odprężenie. Na czas trwania zabiegu (60 - 90 min.) polecam włożenie luźnego, wygodnego stroju.


Proponowane rodzaje terapii kamertonami:


punkt  odprężająca

punkt  harmonizująca

punkt  odżywczo- regenerująca

punkt  regulująco-oczyszczająca

punkt  odchudzająca

punkt  regeneracyjna skóry

punkt  kostna

Proponowane terapie mają charakter wspomagający i nie zastępują wizyty u lekarza specjalisty.